Rolničky zpívaly s dětmi z Regensburgu

V pátek 8. prosince zavítala do naší školy návštěva - 35 dětí a dvě paní učitelky z partnerské školy Willi-Ulfig-Mittelschule Regensburg. Cílem setkání bylo společné vystoupení našich Rolniček a souboru hráčů na ukulele na vánočních trzích na náměstí Republiky.

Po příjezdu jsme hostům nabídli oběd v naší školní jídelně (i to byl pro mnohé německé děti velký zážitek, školní jídelnu nemají) a koláče, které napekly naše paní učitelky. A  pak už čekala práce - museli jsme rychle secvičit koledy Tichá noc a Nesem vám noviny, přejet na náměstí a vystoupit. Nejprve zazpívaly Rolničky  pod vedením Evy Markvartové a za klavírního doprovodu Vlaďky Rušavé čtyři české koledy. Pak se představilo několik děvčat  z druhého stupně se dvěma anglickými koledami a následovalo vystoupení německých dětí. Část jich hrála na ukulele a ostatní zpívaly. V jejich podání jsme vyslechli písničky z různých koutů světa. Na závěr ještě jednou přišly na podium Rolničky a společně jsme zazpívali nacvičené koledy.

 

Podporujeme

Oficiální informační server města Plzně   logo_centrum_robotiky_transparent.png   Program celoživotního učení SMART - Centrum interaktivní výuky
Celé Česko čte dětem     Sportovní portál města Plzně   Fraus   Naše škola se účastní Školního projektu EU

Kde nás najdete

14. základní škola Plzeň
Zábělská 25
312 00 Plzeň

Kontakty

Telefon: 378 027 300
Fax: 378 027 333
E-mail: skola@zs14.plzen-edu.cz